venster slepen

Educatie 2010-2011

Ook in seizoen 2010-2011 biedt Artemis bij de voorstellingen educatie voor kinderen en jongeren die een voorstelling bezoeken. We maken die voorstellingen voor vele leeftijden. We streven naar een gemengd publiek, omdat samen kijken de beleving versterkt.

 

REIS VAN EEN RUS 

Ter voorbereiding op de educatie bij deze voorstelling reisden we, gewapend met een camera, af naar Moldavië. Op deze reis verzamelden we beelden en verhalen.

 

 

We verdiepen ons ook in het vertellen van verhalen: Hoe doe je dat? Hoe houd je de aandacht vast van je publiek?  Daarnaast zoeken we naar manieren om een ander te vragen naar zijn verhaal, naar waar hij vandaan komt. Hoe interview je iemand? Hoe maak je daar vervolgens een levendig verhaal van? En moet dan alles verteld worden naar waarheid?

 

Deze ingrediënten gebruiken we om met kinderen in de bovenbouw (gr 6, 7, 8) aan de slag te gaan rond de voorstelling Reis van een Rus.

 

Praktisch
Als u er (bijna) nooit aan toe komt om dramalessen te geven aan uw klas... als uw school geïnteresseerd is in theater en daar nog meer mee wil doen...

Wij bieden graag uitkomst in de vorm van een spelles rond deze voorstelling. Samen kijken we naar de mogelijkheden en de beschikbare tijd...en natuurlijk worden leerlingen dan uitgenodigd om (samen met hun ouders) de voorstelling te bezoeken. Afhankelijk van de omvang zijn hieraan kosten verbonden.


 

FREULE JULIE

1011_JULIE

Theaterworkshop
In de theaterworkshop gaan we werken vanuit de tekst Freule Julie van August Strindberg. We kijken naar de keuzes van de theatermakers en hun interpretatie van de verschillende personages. De leerlingen gaan hier, onder leiding van een theaterdocent, zelf mee aan de slag. Ze maken zo kennis met een aantal aspecten van theater maken.

 

- De workshop duurt 1,5 uur.
- in een ruim lokaal op school (of, indien mogelijk, in het theater)
- Nodig: mogelijkheid om muziek te gebruiken en om filmfragmenten (DVD) te laten zien
- Max. 15 personen, inhoud wordt bijgesteld voor onder- en bovenbouw HAVO / VWO

 

Achtergrondinformatie en het maakproces in beeld
Freule Julie is een stuk dat August Strindberg schreef in 1888. We plaatsen het stuk in haar tijd en besteden daarnaast aandacht aan de verschillende interpretaties die er door de jaren heen gemaakt zijn. Er zijn o.a. een aantal films die (gedeeltelijk) bekeken kunnen worden. Theater Artemis maakt uiteraard haar eigen interpretatie van dit onverwoestbare verhaal, een voorstelling voor jong èn oud. We gaan in op de keuzes die wij maken bij deze voorstelling. Dit doen we in de vorm van interviews met makers, maar ook in een film van het maakproces waarin te zien is hoe de makers bezig zijn met het vormgeven van onze Artemis-versie. Aansluiting wordt gezocht bij kunstvakken in onderbouw en bovenbouw van het middelbaar onderwijs.

 

- tijdsbesteding: twee à drie lesuren
- gegeven door de docent zelf / individueel door leerlingen
- nodig: mogelijkheid om DVD te bekijken en filmfragmenten via Youtube of andere internetmedia zoals de Artemis-website en www.theaterland.nl.

 

Inleiding voor hoger onderwijs (theateropleiding, lerarenopleiding)
In deze inleiding, door een medewerker van Theater Artemis, wordt in de klas verteld over de achtergronden van het gezelschap en de keuze voor dit stuk van Strindberg. Welke keuzes maakt Theater Artemis bij deze bewerking van Freule Julie? We kijken naar fragmenten uit de verschillende films die gemaakt zijn en die een eigen interpretatie bieden. Daarnaast kijken we naar beelden uit het repetitieproces van de voorstelling en gaan in op keuzes van de makers. En hoe kijk je dan naar deze voorstelling?

 

- De inleiding duurt een lesuur (45-60 minuten)
- Wordt gegeven op school
- Nodig: mogelijkheid om filmfragmenten (DVD / internet) te laten zien
- Max. 30 personen, de inleiding wordt aangepast aan de doelgroep.

 

Neem voor meer informatie contact op met Erica van de Kerkhof, +31 (0) 73 6123223 of mail naar erica@artemis.nl

 

 

 

venster slepen
venster slepen


Theater Artemis/Theaterfestival Boulevard, Den Bosch
Theater Artemis/Theaterfestival Boulevard, Den Bosch

 Follow TheaterArtemis on Twitter 

 



 




Jetse Batelaan is artistiek leider van Artemis. De dag dat de papegaai zelf iets wilde zeggen wordt zijn eerste voorstelling bij Artemis - april/mei 2014.

 


VOORUITBLIK

Theaterfestival Boulevard, augustus - Stel je heet Peter en iemand schrijft een toneelstuk voor jou. Wat als dat stuk 'Peter Pan - De Jongen Die Nooit Volwassen Wilde Zijn' is en iedereen jou vanaf dat moment Peter Pan noemt, terwijl je dat niet bent, niet wilt zijn, ook niet zou kunnen zijn, want het is slechts een fantasie. Fabian Jansen pakt voor Never never wonder opnieuw een fascinatie uit zijn jeugd op: de wens om te vliegen.  

 

2013/14

januari/april 2014 - De man die alles weet van Jetse Batelaan bij Maas theater en dans. Artemis werkt mee aan deze voorstelling en produceert samen met Antigone BEKDICHTZITSTIL - februari/mei 2014.

 





 

Voorstellingen Theater Artemis Nieuws Verdieping Beeld & geluid Praktisch Reacties Informeer mij Home